Piedāvājam potcelmu stādus!

Piedāvājam dažāda izmēra neliela auguma ābeļu potcelmu (MM106) stādus, Tālr. 29494883

Stādi veselībai jau rudenī!

Rudenī droši var stādīt visus ogulājus, avenes, krūmcidonijas, ābeles, bumbieres, pīlādžus. Kauleņus- ķiršus, plūmes, persikus, aprikozes- var stādīt, var pierakt un stādīt pavasarī! Rudenī labākie stādi par lētāku samaksu nekā pavasarī! Stādus piedāvājam sestdienās, svētdienās Jelgavas tirgū un citur visā Latvijā. Nedēļas laikā stādaudzētavā, iepriekš piezvanot 28662847. Veiksmīgus pirkumus!

Осенью лучшие саженцы по более выгодной цене, чем весной!

Осенью можно сажать все ягодныe кусты, малинy, айву японскую, яблони, груши, рябинy садовyю. Bишнu, сливы, персики, абрикосы можно сажать, можно прикопать и потом сажать весной!

Осенью лучшие саженцы по более выгодной цене, чем весной!

Саженцы предлагаем в субботу, воскресенье на Елгавском рынке и в других местах по всей Латвии. В течение недели ждём вас в питомнике. Звоните, 28662847! Удачных покупок!

Plants for Your health already in autumn season!

During the autumn it is safe to plant all berries, raspberry, quince, apple trees, pear trees. Cherrie trees, plums, peach and apricot can be planted or saved for spring!

The best plants are available in the autumn season. And for better price than in spring.

Bordo šķidruma gatavošana un lietošana

 Bordo šķidrums ir viens no visvecākajiem un senāk visvairāk lietotajiem fungicīdiem. To sāka lietot 19. g.s. Francijā Bordo provincē - no kurienes arī cēlies fungicīda nosaukums. Bordo šķidrums ir efektīvs līdzeklis ļoti daudzu sēņu ierosināto slimību attīstības un izplatības ierobežošanā, sevišķi daudzgadīgām dārzu kultūrām. Tas labi pielīp augu lapām un stublājiem un tā ilgstoši aizsargā no inficēšanās. No Bordo šķidruma varš difundē sēņu sporās un tās aiziet bojā.

Ieteikumi augļu koku un ogulāju mēslošanā.

Dr. agr. Arnolda Grosa ieteikumi augļu koku un ogu krūmu mēslošanā.
Kāpēc jāmēslo?
Lai augļu koki un ogulāji labi augtu un ražotu, tiem nepieciešamas minerālās barības vielas, kas galvenokārt tiek uzņemtas no augsnes. Mūsu klimatiskajos apstākļos, kur nokrišņu daudzums pārsniedz iztvaikošanu, notiek minerālvielu pakāpeniska izskalošanās no augsnes. Šo procesu rezultātā augsne kļūst nabadzīgāka, tāpēc trūkstošās minerālvielas jāpapildina ar mēslojumu. Neiekultivēta augsne satur nelielu daudzumu minerālo barības vielu, bet dažādām kultūrām ir atšķirīgs optimālais minerālvielu saturs augsnē, tāpēc to ir nepieciešams mēslot...

Lapu koku Vēzis

Speciālista padoms
Publicēts „Dārzs un Drava” Nr5. 2003. 
Savlaicīgi apkarosim augļu koku stumbru un zaru vēzi! 
ILGA GROSA, Dr. agr., IVARS DIMZA, Dr. agr.

      Šī slimība ir mikroskopiskās sēnes izraisīta stumbru un zaru saslimšana. Pēdējos gados daudzu valstu augļu dārzos slimība sākusi pastiprināti izplatīties. Ja apkarošanai nevelta pietiekamu vērību, tas ir nopietns drauds, sevišķi jauniem augļu koku stādījumiem (galvenokārt ābelēm un arī bumbierēm). Par šīs slimības ierosinātāju literatūrā ir dažādi uzskati. Mūsu augu slimību pētniece (fitopatoloģe) M. Seržāne uzskatīja, ka katrai lapu koku sugai ir sava ierosinātāja sēne. Turpretim ārzemju literatūrā valda uzskats, ka lapu kokiem (ar dažiem izņēmumiem) šo slimību ierosina vienas parazitārās mikroskopiskās sēnes asku (Nectria galligena) un arī konīdiju (Cylindrocarpon heteronemum) stadijas. Visas sēnes (kā mikro, tā arī makroskopiskās) labi aug un attīstās mitrumā. Tāpēc piejūras rajonos un pie lielām ūdenskrātuvēm, kur gaisa mitrums ir lielāks, vēža, kraupja un citu ābeļu sēņu slimību izplatībai ir labvēlīgāki apstākļi nekā attālākos rajonos ar mazāku gaisa mitrumu.

Страницы